| LanguageMaster a întrebat:

Magistrații au propria lor bibliotecă la sediul instanțelor de judecată sau trebuie să cumpere toate cărțile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am mai dat printr-o instanta din 2012. Atunci aveau cate o mica biblioteca, in principal cu codurile si tratate de drept dar si cumpara fiecare judecator.
Nu stiu cum este acum, probabil tot cam asa. Mai ales ca acum au acces la legislatie, jurisprudenta, reviste de drept, etc pe internet, asa ca nu este nici o problema sa se documenteze.