| AvalohAlyn a întrebat:

Nu va e scarba de societatea asta ca vrea doar bani si fuge doar dupa bani cautand sa cumpere tot cu bani? Nu credeti ca e o societate materiala, ahtiata dupa bani? Societatea in care traim nu ne reprezinta iar banul e ochiul dracului si foarte iubit de multi.De ce?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca fara bani santem vai de capu nostru, era mai bine daca obtineam ce ne doream prin bunatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te opreste nimeni sa traiesti fara bani. Vezi daca poti. Asta e societatea si trebuie sa ne adaptam. Daca acum 5000 ani mureai daca nu stiai sa vanezi asa mori si acum daca nu ai bani

| MySelf94 a răspuns:

Salut! Sunt unele aspecte despre societăţi aici : https://www.facebook.com/video.php?v=713123935387576