| AlexDorinel a întrebat:

O masina de 3000 euro e scumpa?

Cat trebuie sa muncesti pentru una? Sau daca faci imprumut la banca pe 24 de luni cat trebuie sa platesti pe luna?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru unii e scumpa
pentru altii nu
unii muncesc 2 zile, altii 1 luna, altii 2 luni, altii 2 ani, altii 5 ani

| johnnny123 a răspuns:

Tu te gandesti mult la intrebarile astea?

O masina de 3000 de euro este o masina de 3000 de euro. Pentru unii este o masina ieftina, pentru altii este o masina scumpa.

"Cat trebuie sa muncesti pentru ea" depinde de ce venituri si cheltuieli ai. Daca poti sa economisesti 100 de euro pe luna, trebuie sa muncesti 30 de luni. Daca poti sa economisesti 1000 de euro pe luna, trebuie sa muncesti 3 luni.

Cat trebuie sa platesti pe luna la banca daca te imprumuti 3000 de euro poti vedea cu simulatorul de credit de pe pagina bancii.

Mai ai si alte intrebari fara noima?

| gabicoo a răspuns:

Cu 3000€ îți iei maxim o tigaie! Una din alea expuse în parcare la Lidl. "Adusî din Jermania! Domnu'! Di la o bătrânică care a ținut-o în garaj"
hee hee

| Simpatic a răspuns:

3000 de euro este un laptop bun, deci da-ti singur seama cat "scumpa" este o astfel de masina. Da pentru cineva care in viata lui nu a avut nici bicicleta este scumpa dar pentru altii este o sticla de sampanie la un restaurant de fite.
Pentru mine o masina scumpa este de la 40.000 de mii in sus euro nu lei happy pentru altii de la 100.000
Deci depinde de la buzunar la buzunar.
Clar cu un salariu minim pe economie acei 3000 de euro sunt multisori pentru ca greu pui deoparte, daca ai un salariu mare in schimb poti sa faci leasing si sa iti iei si o masina de 60k pusa in 7 ani de zile rate

| aumih16 a răspuns:

Pai cam trebuie sa muncesti mult pentru banii astia!

| mgtow a răspuns:

La 3000€ nu merita o masina.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru aumih16):

Nici chiar asa! Eu muncesc 3, 5 luni.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Scuze, am gresit: 2, 5 luni.

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

În parcare la Lidl stă Dorel și vinde tigăi la 2-3000 de euro "A stat în garaj la o bătrânică din Germania"!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ești sigur? De cât timp nu ai mai ieșit din casă! Dorineleeeeee mai lasă telefonul și ia o pauza de TPU!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Înseamnă că locuiești în Monaco!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dorineleeeeee! Abia acum te-am dibuit! Ți-am aflat locația! Ești din Palazu Mare! Te lasă aia de acolo să stai la toată ziua pe telefon? Am găsit pe internet că medicația se dă la ora 21:00, iar la 22:0 e stingerea și se trece la programul de somn! Tu cum faci de ești activ la ora asta?