| AlexDorinel a întrebat:

Pana în 2023 credeti că se va mai marii alocația?

Fac 18 ani în 2023 și termin a 12a în 2024. Deci un an ar trebui sa primesc eu direct alocația nu parintii.

52 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, alocatiile de stat pentru copii se vor mari anual, cel putin cu 20%, asa este legea in prezent.
Ce va fi pe viitor vei afla la momentul respectiv.

Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexDorinel):

Iarasi debitezi o prostie.
In general pensionarii au contribuit pentru pensie si multi mor inainte a a se epuiza suma cu care au contribuit.
Pruncii cu ce au contribuit?

Răspuns utilizator avertizat
| Ka0ru a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pruncii au parinti care sa le cumpere cele de trebuinta, ca parintii nu o fac e altceva. Plus ca daca spre ex sunt intr-o familie in care parintii consuma alcool si fumeaza e clar ca toata alocatia copiilor pe aia se duce, deci pe ei nu-i prea ajuta. Exista batrani amarati care traiesc cu vreo 300 de lei pe luna deci nu te mai ruga atat sa pice bani din cer.

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pe bătrâni nu ii ajuta nimeni. Au nevoie de pensia aia tocmai ca au multe nevoi, multe boli din pacate. Și nici bani de medicamente nu au și uite așa mor din cauza sărăciei. Sa se taie pensiile nu e o soluție.

Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexDorinel):

Comentezi absolut aiurea si fara nici un argument intemeiat.
De altfel am mai vazut trolling-ul pe care il faci la toate "intrebarile" puse de tine.

| Cehoslovacia a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tu nu stii cat de grea e batranetea si nici nu-ti inchipui din moment din moment ce mamica si taticul te tin in puf, esti tras la cap rau.
hai sa iti explic, un batran singur nu poate sa traiasca cu 1500 de lei, mai ales daca este bolnav si singur+ alte cheltuieli neprevazute.
nu-ti doresc sa ajungi la batranete si sa privesti viata prin ochii lor, sa induri N probleme din vina unor idioti

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns (pentru AlexDorinel):

Costă și ele destul. Mulți au diverse patologii, nu doar una. Sunt o gramada de cheltuieli, unele chiar neprevăzute dacă au o gospodărie.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru AlexDorinel):

În teoretic, da on practica știu foarte mulți bătrâni care au sub 800 lei pensie. Nu cred ca tu mănânci de sub 500 pe luna.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cum zici tu...
E la fel de adevărat ca și faptul ca doar pensionarii votează pesedeuhee hee

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu știu nici un pensionar care a votat pesedeu, ci tineri.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru AlexDorinel):

Deci am lucrat cu rromi și n-am știut.....mulțumesc de lămurire.

| Ka0ru a răspuns (pentru AlexDorinel):

Crezi ca ei stiu mai bine? Voteaza ca tot promit aia pensii mai mari si vor si ei sa traiasca relativ ok, si nu ne mai lua cu pensia medie la batrani cand la copii zici doar ca nu au bani, vezi care e venitul mediu per familie daca tot iti plac mediile.
Also, medicamentele sunt scumpe si sincer mai bine ar trai bunica cuiva mai bine decat sa se indoape un copil cu fast food ca sa isi faca rau.

| Cehoslovacia a răspuns (pentru AlexDorinel):

Eu am votat psd.

Răspuns utilizator avertizat
| Cehoslovacia a răspuns (pentru AlexDorinel):

Atunci 18, acum 20.

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns:

Tu nu ar trebui sa primești niciun fel de alocație din moment ce ești împotriva lor ești un nazist infect și pui 1000000 de întrebări imbecile zilnic

Răspuns utilizator avertizat