| anonim_4396 a întrebat:

Pasaport pierdut ce acte trebuie

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Eu zic ca mult mai bine ai afla de la o sectie de politie pana la urma tot acolo faci pasaportul acestawinkingsi ei stiu mai bine:*

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Declaratia de pierdere din partea titularului + actele care se cer la pasaport nou + chit. amenda (daca se cere) + alte taxe (cerute de ambasada sau consulat).

mlm
| mlm a răspuns:

Cerere tip3, cartonasul de la ghiseu, C. I(original si copie), chitante cec sau trezorerieprivind taxa de emitere a pasaportului, taxa consulara unde este cazul 32 RON, taxa cost pasaport 64, 2 RON, chitanta cu valoarea amenzii contraventionale de pierdere. Pierderea se declara la cea mai apropiata sectie de politie, pentru pierdere in afara granitelor de stat declararea pierderii se va face la misiunile diplomatice sau la oficiile consulare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce amenda se plateste la pierderea pasaportului?