| Coldea_Emi_2001 a întrebat:

Pentru a avea mai multe domenii de activitate, trebuie să ai: ONG, Asociație, sau SNC?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

ONG au forma juridica de asociatie sau fundatie si, de regula, nu se ocupa cu activitati economice.
Domenii de activitate au firmele, infiintate in baza L.31/1990, care au diferite forme juridice, cum este si SNC (societate in nume colectiv), SRL, SA, etc.
De asemenea au domenii de activitate intreprinderile individuale, intreprinderile familiale si PFA.
Mai multe domenii de activitate pot avea firmele infiintate in baza L.31/1990.

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

La srl poti sa pui cate domenii vrei.