| cristy21steaua a întrebat:

Pentru a pleca in Belgia trebuie pasaport? Sau este suficient buletinul.

11 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Buna,
Pentru a calatori in UE este sufiecient numai buletinul/cartea de identitate.
Insa in anumite situatii este nevoie de pasaport.
Vacanta placuta!

| Tabii. a răspuns:

Este suficient buletinul daca esti adult daca nu iti trebuie pasaport pe numele unui adult si este valabil pentru 4 ani

| citron a răspuns:

Secret are dreptate, este suficient buletinnul

| eubahhh a răspuns:

Buletinul

daca esti major sau esti minor si mergi cu parintii numai buletinul trebuie!

(stau in belgia tongue )

unde mergi in Belgia? In ce oras?

te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
pentru turism: trebuie carte de identitate
daca treceti in tranzit, ca turisti, si prin alte tari care nu fac parte din spatiul Schengen (exemplu Elvetia) atunci trebuie pasaport
atat pasaportul cat si cartea de identitate trebuie sa aiba cel putin inca 3 luni inainte de expirarea datei de validitate - in momentul excursiei
pentru turistii care sunt minori trebuie un act notarial semnat de parinti ca sunt la curent si sunt de acord cu iesirea si revenirea minorului in / din Romania
pentru mai multa siguranta da telefon aici http://www.diplomatie.be/bucharestfr/default.asp?id=4&mnu=4 sau la Politia de Frontiera din Romania http://www.politiadefrontiera.ro/ telefon 0219590
drum bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te plimbi, buletinul este suficient. Daca ai treaba, inveti, ai nevoie de pasaport in relatia cu statul respectiv. Pasaportul este considerat un element mai sigur de identificare.

| dragalasica a răspuns:

Da, deoarece buletinul e valabil in tara, pe cand iesi din afara granitei, oriunde, ai nevoie de pasaport!

| cristy21steaua explică:

Suntem mai multe persoane.
Unele nu au 18 ani. Deci le trebuie pasaport?

| cristy21steaua explică:

Ok.
Mersi pentru raspunsuri
@ doar_eo0 in Bruxelles

| pisii18 a răspuns:

Iti trebuie logik...iti trebuie pasaport pentru orice tara in care te`ai duce...big grin

| Şoldea_Aurelia_1974 a răspuns:

Un minor de 14 ani care are carte de identitate poate călători în Belgia cu aceasta sau are nevoie de pașaport? Dau funda.