| KillaNoFilla a întrebat:

Pentru un copil adoptat se acorda ajutor social de 800 ron?

Răspuns Câştigător
| PirvulescuCosmin a răspuns:

Nu ma intelege gresit. Dar daca il adopti doar pentru cei 800 de RON, mai bine nu o face. Da se da o suma de bani pana acel copil implineste 18 ani.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toti copiii, indiferent ca sunt ori nu adoptati, au aceleasi drepturi in Romania, in functie si de starea materiala a parintilor.
Totusi, pana acum, n-am auzit de un ajutor social in suma fixa de 800 de lei.

| KillaNoFilla explică (pentru PirvulescuCosmin):

Nu doresc, am intrebat ca nu ma asteptam sa se dea o suma asa mare, avand in vedere ca parinti pot avea orice salar.

| PirvulescuCosmin a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Stai linistit ca suma aia mare o consumi pe zecile si zecile de acte si pe sedintele lor sa vada daca esti un parinte bun. AM o ruda care a adoptat o fetita si s-au chinui mult timp sa il adopte