| maringabriels a întrebat:

Plec din tara pe data de 06.07. 2013, iar buletinul imi expira la data de 29.09. 2013, plec cu avionul, o sa am probleme la trecerea frontierei?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In majoritatea tarilor nu sunt probleme daca actul de identitate este in perioada de valabilitate, dar in unele se cere sa mai fie valabil inca 6 luni.
Cartea de identitate (cu buletin nu se poate trece frontiera si nici nu cred ca ai buletin) se poate preschimba cu 180 de zile inainte de expirarea termenului, asa ca poti merge acum s-o preschimbi si cred ca o primesti pana pleci.