| Mariushgv a întrebat:

Poate un politist de la ordine publica sa te controleze in tren daca ai bilet?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate, in 2 situatii: este in echipa de control cu cei de la transporturi feroviare sau este solicitat de conductor sau controlorul CFR.

4 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Aia din tren sunt de la Transporturi feroviare. Desigur ca pot.

| Mariushgv explică (pentru Plato):

Stiu asta dar ma refer daca politisti de la ordine publica pot sa controleze ca cei de la feroviare

| aXy99 a răspuns (pentru Mariushgv):

Nu.

| relian a răspuns:

Daca e unu care e cum spui si cere sa te controleze,tu trebuie sa il intrebi asta,adica daca are acest drept, iar daca el spune, tu ii ceri sa iti arate legea, unde scrie ca el are acest drept. Daca nu iti arata, atunci sa fie sanatos, nu te lasi controlat laughing