| Mariushgv a întrebat:

Daca sunt politist la ordine publica pot sa ma transfer la rutiera?

4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Da, daca ti se aproba transferul, si ai cunostintele necesare

| Preotul500 a răspuns:

Logic că nu. Trebuie să ai scoala de agenți de poliție obligatoriu.

| gabicoo a răspuns (pentru Preotul500):

Dacă are mai mult de 4 clase poate. Iar dacă a terminat și clasa a VIII-a îl fac ăstia subinspector.
Nu mai zic de 12 clase și Bacalaureatul luat. În cazul ăsta devine direct chestor!
laughing

| Sorin2323 a răspuns:

Sigur ca poti... Insa trebuie sa iti faca comandantul Politiei rutiere un raport prin care solicită Inspectorului șef al județului sa fii mutat in interes de serviciu. Într-un cuvânt trebuie aa cunoști pe cineva...