| mirelaaamira a întrebat:

Un politist care a terminat academia cat poate castiga? ce iti poti alege:jandarm, criminalistica, ordine publica si mai ce?

1 răspuns:
| stalin a răspuns:

Daca faci academia de politie, vei avea un salar frumos inca de la inceput..ramane de vazut unde vei repartizata! jandarmeria e o alta arma,e alta mancare de peste! criminalistica e o ramura a activitatii de politie,iar ordine publica desfasoara ambele structuri,repectiv politie si jandarmerie.e o activitate frumoasa,ce implica anumite riscuri,dar daca iti place sa faci asa ceva, sau chiar crezi ca tiar face placere sa prestezi asemnea activitate, atunci vei avea parte de satisfactii pe masura! dar daca esti ghidata doar de aspectul financiar, parerea mea e sa te orientezi spre alte activitati! oricum, succes! documenteaza-te serios si vei lua hotararea in cunostinta de cauza1