| anonim_4396 a întrebat:

Pot Vadim Tudor sau Gigi Becali sa intre in parlamentul european? Ne-ar face de rusine sau s-ar cuminti acolo?

9 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Hai sa calculam: sa spunem ca vor participa la vot vreo 4 milioane de alegatori; pragul de 5% inseamna 200.000 de voturi; repartizate pe 42 de judete = mai putin de 5.000 de voturi/judet. Ceea ce a mai ramas din PRM si din PNG, inseamna mai mult. Plus capitalul de imagine castigat de Gigi Becali in cele 15 zile de arest preventiv, cu siguranta vom avea doi europarlamentari "ciudati".

daniela
| daniela a răspuns:

Nu umai ca au cum dar vor fi si alesi pentru ca PMR este un partid destul de mare asa ca nu ma indoiesc ca cei doi vor avea voturi necesare pentru a ajunge acolo si sa te ti atunci "nationalism"... dar ce ma mir daca pana si domnisoara Basescu va fi europarlamentar

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Eu cred ca becali are sanse mari pentru ca a ajutat multa lume...si ati vazut cum a intrat in puscarie toata lumea a sarit in apararea luisadsadsad

| nicoleta_7357 a răspuns:

VORBIM DESPRE DOUA ELEMENTE DIFERITE-VADIM SIBECALI.VADIM AR PUTEA SAISI DOREASCA SA INTRE IN PARLAMENTUL EUROPEAN, DAR NU STIU CATE VOTURI AR PUTEA PRIMI, IAR BECALI MAI ARE NEVOIE DE CEL PUTIN JUMATATE DIN CULTURA LUI VADIM, NICI NU MA GANDESC SA SW =E INTAPLE ASA CEVA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum zicea si Mircea Badea:macar cu ei in parlamentul europen "ne" vom radelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca pot? Tu de ce crezi ca Vadim a acceptat inscrierea lui Becali in partidul sau? De ce crezi ca Becali sta in puscarie fara sa faca nimic mai concret? Pentru a castiga capital.Tot ce se intampla acum cu Becali este o facatura de-a lui Base (ma indoiesc) si a lui.Pentru a castiga electorat pentru PRM.Amandoi vor iesi europarlamentari.Becali sigur ne-ar face de rusine.Vadim e un tip mai inteligent.Isi poate controla manisfestarile nationaliste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiti ce inseamna nationalism? Aveti idee despre ceea ce inseamna omul Vadim? Cred ca nu. Sau aveti daca va informati numai dintr-o singura sursa - asa-zisii deontologi. cati stiti pe cati oameni a ajutat Vadim in timpul comunismului, raportat la ceea ce au facut oameni precum Radu Duda, iliescu, base, geoana, taricel sau alti politicieni de marca? Eu cunosc astfel de oameni. Si mai e ceva, e cam cel mai citit dintre toti cei care se misca prin politica noastra.
nationalism? Eu sunt nationalist si sunt mandru de asta, la fel cum nationalismul va fi curentul care va distruge aceasta globalizare nenorocita. Traiasca Romania mare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vadim Tudor poate sa intre. dar Becali.Cum e Vadim asa nebun dar are cultura bogata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA VOR INTRA CU BRIO I PARLAMENTUL EUROPEAN