| nutzu' a întrebat:

Presedintele dispune de imunitate parlamentara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dispune si presedintele de imunitate, dar de imunitate prezidentiala nu parlamentara. Parlamentarul dispune de imunitate parlamentara si diplomatul de imunitate diplomatica. Nu fa confuzie intre ele, pentru ca sint oarce diferente, fiecare avind anumite particularitatiwinking

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da, se bucura de imunitate prezidentiala.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De imunitate prezidentiala.

| remus a răspuns:

DA, beneficiaza de imunitate... constitutia tarii a fost facuta de asa natura ca nimeni sa nu raspunda de mediocritate, hotie, minciuna, manipulare si lovitura de stat.

| lplostonyou a răspuns:

Poate de imunitatea prostiei happy

| roxyema a răspuns:

Ce naspabig grin...se ofera cineva sal impuste pe presendinte?big grin...ma ofer eu...(scuze.glumeam...ma mai apuk uneoribig grin)

| nutzu' explică:

Mersi tuturor acum m-am lamurit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha si inalta tradare inseamna ca nu da o lege prin care fiecare roman sa aiba dreptul la o pizza gratis pe zihee hee tongue
P. S. si o bere... tot gratis laughing tongue

| Psihoterapeutul a răspuns:

Da, dispune de imunitate parlamentara pe tot parcursul mandatului!

| lali a răspuns:

Da.atata timp cat este presedintele statului Roman