| Alexxandruxx a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie, o lege, ceva de la Vodafone, in care zice ca dupa 3 reparatii al telefonului sunt obligati sa ti-l inlocuiasca (daca prezinta aceleasi defectiuni), si asta doar daca exista. Multumesc mult si astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Nu exista asa. Telefonul este schimbat cu un altul in cazul in care prezinta o problema tehnica majora ireparabila si oricum este verificat de catre cei de la Vodafone daca a fost scapat pe jos, daca au curs lichide pe el, in cazul asta se anuleaza garantia si nici nu ti-l repara. Mai pe romaneste, nu scapi tu telefonul pe jos, il faci praf si primesti unul nou. NU. In schimb daca telefonul are probleme cu bateria spre exemplu, se umfla si nu e un caz specificat mai sus ti-l schimba. Alt exemplu, daca telefonul are probleme tehnice si se supraincalzeste, ti-l repara, iar in conditiile in care problema persista si telefonul continua sa se supraincalzeasca atunci da, primesti un alt telefon nou. Succes!

2 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Un amic a patit la fel...si a mers la opc apoi i-au dat aia si telefon nou si a ramas si cu telefonul vechi pe care la reparat la alt service gsm, serios...incearca!

| perladunarii a răspuns:

Din pacate din cate stiu eu, nu exista asa ceva!