| Xname a întrebat:

Sa facem un exercitiu de imaginatie: Te plimbi printr-o padure, printr-un parc, ceva cu copaci. In fine vezi un om spanzurat de un copac si tu in ideea ca inca ar mai putea trai, tai franghia(sa ne imaginam ca inca misca). Poti fi acuzat de distrugere a probelor daca respectivul moare chiar daca am taiat franghia, resuscitare etc?
P. S. Scuzati intrebarea cam sadica, dar mi-a venit ideea vazand o stire de genul: Omul a vazut un Barbat care era spanzurat intr-un copac, si a alertat autoritatile. (cazul de la IASI). Sa presupun ca as putea fi acuzat, mi s-ar parea o prostie ca in cazul de mai sus, sa trebuiasca sa chemi autoritatile lasandu-l pe acel om sa moara.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti fi acuzat de distrugere a probelor, dimpotriva o sa fii felicitat ca ai incercat sa-l salvezi. De distrugere a probelor ai putea fi acuzat, de exemplu, daca ai arde franghia. Numai bine!

2 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Nu cred.adica. daca mai misca de ce sa nu il ajuti. nu? doar nu sa il privesti pana isi taie respiratiastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu