| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Sa fi tu insuti ca persoana, e cel mai important lucru?

Răspuns Câştigător
| moonlight2134 a răspuns:

Da happy si sa nu te indoiesti niciodata de tine.

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Uneori da, uneori nu. Cand esti inconjurat de cei cunoscuti, poti fi tu insuti, cu bune, cu rele. Cand mergi sa te angajezi undeva, nu te apuci sa-i zici angajatorului ca lenea si dezinsteresul se numara printre insusirile tale personale, ca nu te mai angajeaza. Deci sunt momente in care trebuie sa fii tu si momente in care trebuie sa apari inaltat de calitati, atat in vorba, cat si in fapta (cel mai important).

| EstiFericitaSauTrista explică:

Via pentru prosti ca tine sunt sigur ca nu exista.

| EstiFericitaSauTrista explică:

Amuzant esti mai viA

Răspuns utilizator avertizat
| bloodyv a răspuns:

Cel mai important lucru este sa inveti sa te respecti pe tine insuti,si sa te accepti asa cum esti, in pielea ta, cu toate defectele si calitatile pe care le ai.sa fii tu insuti nu este de cele mai multe ori si sanatos.dar, in general da, este destul de important

| ayacata a răspuns:

Da este pentru ca daca ai fi altcineva i-ai mintii pe cei din jur si pe tine insuti. Ceilati o sa isi faca o impresie cu totu diferita de ceea ce esti, asa ca probabil ca dupa ce vor afla advarul, nu o sa iti mai fie prieteni.

| affoh a răspuns:

Pai depinde "cine" esti. Filozofic da, in viata de zi cu zi nu stiu.
Sunt momente cand trebuie sa te adaptezi situatiei si nevoilor celorlalti oameni, asta pentru a fi bine vazut.
De exemplu intr-un grup format din:
-golani, aia de stau in fata blocului/scarii si sparg seminte ori beau bere si injura scuipa etc: nu prea poti sa te imbraci in costum si sa vorbesti despre Shakespare.
-sefi de stat: nu ai cum sa te prezinti in pantaloni scurti, maieu si sapca intoarsa si sa povestesti despre fata de la 3, ori puicutele de pe strada.

Am dat niste exemple cam extreme, dar sper ca ai inteles ideea. Depinde de conjunctura, de ceea ce doresti tu sa pari in ochii unei alte persoane ori grup de persoane. Parerea mea e ca trebuie sa ai un caracter "flexibil".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important lucru pentru tine dar asta denota ca trebuie, nu sa te cunosti in totalitate(de fapt ma indoiesc ca ar fi reusit cineva) dar macar sa incerci s-o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. poti pune pe altul sa joace rolul tau.sau poti sa faci ce spun altii fara sa te obosesti sa fii tu insuti.e atat de greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te forta, tati, un nobody ramane un nimeni.

| bianca9422 a răspuns:

Eu consider ca da
pentru ca oricat te-ai ascunde anumite defecte sau cel putin lucruri pe care le consideri defecte la tine mai devreme mai mai tarziu vei fi "descoperit"
atunci persoanele din jurul tau te vor eticheta drept prefacut si mincinos

in concluzie, sa fi tu insuti este foarte important.

| SomethingNew a răspuns:

Cu siguranta.

| corina_1614 a răspuns:

Categoric!