| liviu00 a întrebat:

Sa votam raul "cel mai mic" sau sa nu votam deloc? Argumentati.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Intotdeauna am votat. Deci, voi vota si acum.
Votez raul cel mai mic (dupa parerea MEA), de 20 de ani incoace.
Faptul ca votez, ca am o parere, ma indreptateste sa injur timp de 4-5 ani. Ori il injur pe ala care a castigat alegerile, desi eu nu l-am votat, ori ma injur pe mine insami ca n-am stiut sa aleg cum trebuie, iar cel pe care l-am votat s-a dovedit a fi catastrofal.
Mi s-a intamplat de cateva ori sa consider ca nu am pe cine sa votez. Dar, am votat. Negativ.
Mi se pare o prostie sa nu votezi, dar apoi sa te plangi non-stop ca nu-ti convine.
De ce sa las sa voteze pentru mine niste indivizi incantati de niste zahar, faina, ulei, cozonaci pe care le-au primit cadou, in timpul campaniei, de la candidati carora nu le va pasa niciodata de ei?
Pana la urma, mai bine anulez buletinul, dar tot nu las pe nimeni sa se foloseasca de votul meu. Exprimat, sau nu.
Refuz sa fac parte dintr-o masa de manevra electorala. Am o parere si CHIAR intentionez sa mi-o exprim.

8 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Ar trebui votati cu pusca cu luneta si "raul cel mic " si "raul cel mare"ca poate asa mai au loc si altii.

| turist a răspuns:

Eu am sa votez! Interesant ar fi sa avem un presedinte roman de nationalitate maghiara si un prim ministru roman de nationalitate germana...sau invers... poate ar face treaba mai buna...winking

| Silvia a răspuns:

Eu sunt minora si nu am drptul sa votez, dar si daca as putea vota, nu cred ca as merge la vot.big grin

| MM a răspuns:

Cum am mai raspuns la o intrebare de genul acesta, nu-mi fac rau cu mana mea.

| angella1972 a răspuns:

Raul cel mai mic.sa nu dam ocazia nulitatilor din romania sa se foloseasca de buletinele noastre de vot pentru a ajunge acolo unde nu le este locul. si pe aceasta cale, va rog...mergeti la vot, daca nu va place nimeni macar anulati intr-un fel buletinul de vot

| deleuandrei a răspuns:

Daca nu voi vota eu daca nu vei vota tu atunci cine va vota? asa ca trebuie sa votam. eu zic ca raul cel mai micwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa-i daca vom continua sa mergem la vot nu vom face altceva decat sa ne lungim suferinta…Sa-i ia Mefisto pe totisa se voteze intre ei, sa fie anarhie…Trebuie sa fierbem apa asta ca sa o scapam de impuritati…. altfel ne vom scalda in mizeria asta lipsiti de speranta…. la nesfarsit

| amirallazy a răspuns:

Asa-i daca vom continua sa mergem la vot nu vom face altceva decat sa ne lungim suferinta…Sa-i ia Mefisto pe totisa se voteze intre ei,sa fie anarhie…Trebuie sa fierbem apa asta ca sa o scapam de impuritati….altfel ne vom scalda in mizeria asta lipsiti de speranta….la nesfarsit