| Andreimat a întrebat:

Salariile bugetarilor gen politie pompieri sunt mari cât timp e PSD ul la putere?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai mult vorba de situația economică, că mari fața de restul bugetarilor au cam fost mereu.
și nu cred că își permite vreun partid să mai umble la salarii vreodată

| goguPatent a răspuns:

Veniturile sunt garantate de constitutie, nu le mai poate reduce nimeni definitiv

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa ramana la fel de mari, chiar daca maine vine un alt partid la putere. Nu pot fi scazute, fiind drepturi castigate, in schimb pot sa nu mai fie marite o oarecare perioada.

| Andreimat explică (pentru Ioandelasal):

Credeti ca meseria de jandarm, politist sunt alegeri bune?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreimat):

Depinde de fiecare, de ce ii place si ce calitati are, de ex. eu nu as fi ales si nu as alege aceasta profesie.

| Andreimat explică (pentru Ioandelasal):

Imi spuneti va rog argumentele pentru care nu ati alege această meserie? Si inca ceva cea de soldat tot la fel nu, susținută cu argumente, multumesc.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreimat):

Este foarte simplu: nu mi-a placut, mi-a placut dreptul si am considerat ca n-am calitatile necesare. La fel si pentru soldat, desi am facut stagiul militar, am fost comandant de pluton, am trecut in rezerva cu gradul de sergent-major si mi s-a propus sa fiu incadrat cu acest grad si, dupa terminarea liceului seral sa dau examen la Academia Trupelor Terestre.

Răspuns utilizator avertizat