| Darkguy a întrebat:

De la cati ani ai voie sa stai pe scaunul din dreapta la masina?

Răspuns Câştigător
| TheArtIsMyDrug a răspuns:

De la 14 ani, dar dupa ce iti faci buletin, pentru ca daca politia va opri masina s-ar putea sa iti ceara buletinul.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce au spus respondentii anteriori.
Ai voie sa stai pe scaunul din fata de la 12 ani, conform legii circulatiei.

| pwp a răspuns:

Dupa ce-ti faci buletin

| onasis1961 a răspuns:

Greşit la 14.codul rutier zice 12 ani.
http://www.avocatnet.ro/......utier.html

| CautNume a răspuns:

Din cate stiu eu, de la 12 ani.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Vârsta legală pentru aşa ceva e de 14 ani.
Apoi îţi faci cartea de identitate sau C.I şi îi poţi arăta poliţistului ce te opreşte.
Pe curând!

| RB26DETT a răspuns:

De la 14 ani!

| SkittySkitt a răspuns:

De la 12 ani.Eu,am 12 ani, si stau in dreapta fara probleme.Deci,nu trebuie sa ai 14 ani!