| mihaY2 a întrebat:

Salut, am facut o comanda la eMAG si as vrea sa returnez un produs. Am nevoie de certificat verde pentru a intra in showroom la eMAG?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai cumparat din showroom, asta e! Legea zice ca poti intra doar in anumite locuri publice: "Sunt exceptate activitățile religioase precum și cele din unitățile de alimentație publică în care doar se comercializează produsele alimentare și băuturile alcoolice sau nealcoolice dispuse în afara centrelor comerciale, târgurile, bâlciurile și talciocurile, dar și farmaciile."

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie sa intri in magazin. Poti sa o faci si online. Returul se accepta numai daca ai cumparat online. Legea nr. 449/2003.

| Lioana a răspuns:

Încearcă si vei afla!

| mi25 a răspuns:

Fa un pachet si chemi curierul unei firme de curierat rapid, de regula acea care ti-a adus pachetul.

| mi25 a răspuns:

Am uitat: ii spui curierului ca plata se face la destinatie.