| Stan_Cosmin_1990_0OSs a întrebat:

Salut, am vândut un telefon MTK specificând ca este un MTK și ca nu accept retur în anunt. I l-am vândut unui domn și a zis ca o sa vina cu politia pentru înșelăciune și ca o sa îmi dea amenda și dosar penal. Are voie? Ca pana la urma, el nu a respectat anuntul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tu nu l-ai inselat cu nimic atunci n-ai nici o problema, chiar daca respectivul ar face plangere penala pentru inselaciune. Si politia n-are nici o atributie sa te sanctioneze in acest caz, ei pot face doar cercetarea penala, sub supravegherea unui procuror iar pedeapsa o da doar instanta de judecata, daca ar fi cazul.

| Ineys a răspuns:

Vrea doar sa te intimideze, calmeaza-te.
Daca ai dovada ca ai specificat no-retur in anunt, l-a cumparat pe barba lui cum s-ar zice.