| satelit93 a întrebat:

Salut.As avea o intrebare pentru voi daca o sa ma puteti ajuta
Anul trecut mi-am cumparat o masina neinmatriculata.i-am scos numerele rosii de 3 ori.inainte sa imi expire a treia tura de numere rosii am vrut sa inmatriculez masina.am facut toate actele, am mers la rar.deci tot in afara de a platii taxa auto pentru ca atunci am avut o problemqa si nu am mai avut bani.Treaba este ca numerele rosii mi-au expirat de vreo 3 luni.Acuma as avea si eu bani sa o inmatriculez dar mi-a expirat "Certificatul de autenticitate"fiind valabil doar cateva luni(nu mai stiu exact). Acuma cred ca trebuie sa ma duc din nou la RAR pentru identificare nu? si a doua intrebare ar fibig grine la politie nu se poate scoate ceva sa pot circula de exemplu cu masina numai o zi? pentru ca daca ar trebui sa ma duc la RAR cu masina si trebuie sa o duc pe platforma trebuie sa platesc vreo 400 de lei.
Va multumesc si astept raspunsurile voastre daca stiti ceva.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va trebui sa mergi iar la RAR pentru ITP si stabilirea noxelor.
Nu o sa-ti mai dea voie sa circuli daca ai avut autorizatie provizorie de circulatie pe 90 de zile, acesta este termenul maxim permis.