| kyacristian a întrebat:

Ce se intampla daca buletinul imi expira in alta tara? Pot face un contract de munca in strainatate daca buletinul imi expira peste 4 luni?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la expirarea actului de identitate acesta este valabil, asa ca poti incheia un contract de munca. O noua carte de identitate se poate face si in baza unei procuri speciale, autentificate de o reprezentanta a Romaniei din tara in care esti(Ambasada ori Consulat). Numai bine!

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Da