| semi561 a întrebat:

Cum as putea sa ma mut in clasa a 11-a in alt liceu, in vacanta din vara, deoarece parintii mei sunt plecati toata vara.Pot sa lase o procura cuiva si acela sa o folosească?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa faca altcuiva procura, specificand expres ca este pentru semnarea cererii de transfer, dar nu este neaparata nevoie, daca parintii sunt acasa pana atunci.
Poti face cererea de transfer si parintii s-o semneze si o depui doar in vacanta de vara.

| Seven07 a răspuns:

Da, ar putea face o procura cum ca acel cineva este tutore-ul tau pe perioada in care ei sunt plecati.