| Ae1 a întrebat:

Salut! Daca am domiciul in sect 5 pot face scoala de soferi in Ilfov? Fara sa-mi fac mutatie in judetul Ilfov?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face oriunde in tara dar examinarea o poti sustine doar in localitatea de domiciliu sau de resedinta (flotant).
Avand in vedere aceasta este bine sa faci scoala de conducere in localitatea unde vei sustine examinarea, te vei descurca mult mai bine la proba practica.