| andrei12344321 a întrebat:

Daca sunt minor cum pot calatori in alta tara cu avionul? (Prin stuardeze)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parintii tai trebuie sa dea o declaratie, autentificata la un notar public, prin care isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica drept insotitor major personalul de bord de pe avion.
Trebuie sa va interesati la compania aviatica, unele solicita o taxa pentru insotitor.

1 răspuns:
| LifeAndBooks a răspuns:

Trebuie sa ai un act in care parintii sa isi dea acordul. Cred ca se elibereaza la ambasada.