| MountainLover a întrebat:

Doresc să comand online țigară Heimat (țigară cu cânepă) din Elveția/Italia. Nu știu dacă este ilegal/legal în România, s-ar putea să am probleme cu livrarea? Poate s-ar interzice intrarea în țară (prin poștă sau DHL se face livrarea), sau chiar m-aș încurca cu legea? Pe site scrie: We ship with Swiss Post and this in a neutral packaging. No hints are printed on the packaging material that indicate hemp. Only the sender and recipient address is visible. (...) It is important that you inform yourself in advance about the laws in your country. International shipments are made only at your own risk.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Marijuana este ilegala in Romania si fapta ta ar constitui infractiune, asa ca nu comanda.

| minrest a răspuns:

Adica tu nu stii ca marijuana nu este legala in Romania? Ciudat! Nu e nimic, bine ca ai intrebat; este ilegal sa consumi, sa detii si sa comercializezi marijuana in Romania, iar pedepsele sunt suficient de aspre cat sa te scoata din societate.