| Lecaalex123 a întrebat:

Salut, in seara asta am avut un conflict, intr-un parc cu camere de vederi, eu, minor l-am bătut pe un major (eu am 16 și el 20).
Eram prieteni și am ieșit in Gașca și m-a deranjat, cu niște vorbe aiurea și i-am dat vreo 3 4 pumni, a căzut si i-am mai dat vreo 2 palme și 2 pumni jos și un picior in coaste, fratele m-a căutat tot orașul și m-a găsit, el, in consiliul primar și m-a și amenințat ca va fi rău și după ca ma da in judecată, ce pot păți?
Lui ii curgea sânge din nas.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai pus-o... daca o sa ai dosar penal nu vei putea munci deloc, la angajare til cer toti

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O amenda.

Avand in vedere ca fetele alea din Tg-Jiu care au batut o minora au luat doar o amenda... la tine e apa de ploaie.

| aditimus a răspuns:

Atata vreme cat esti minor nu o sa iti faca nimeni nimic.

| Dana2103 a răspuns:

Dosar penal si tot ce include

| MValentin a răspuns:

Se poate ajunge la dosar penal

| 2420 a răspuns:

Roagă-te să scapi de dosar penal că altfel nu o să te poți angaja pe nicăieri în viața ta, poate doar pe șantier.