| Tovarasul a întrebat:

un individ trecut de 30 de ani incearca sa-mi faca felul. Apare pe filmare la sala cand vine spre mine cu intentia de a ma bate si la mega image cand vine si ma scuipa...Ce am de facut in aceasta situatie, pe langa declaratia pe care o voi da la politie cat de curand. si ce poate pati individul, eu sunt major am 18 ani dar prietenul meu care tot asa a fost amenintat e inca minor si are 17 ce se poate face? Multumesc

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depuneti plangere penala pentru amenintare, minorul sa o faca impreuna cu un parinte.

| Tovarasul explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc, dar individul ce pateste in aceasta situatie ca e foarte periculos

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Tovarasul):

De la nimic, pana la o amenda.Schimba sala si fa-i reclama negativa pe site-uri de socializare.Nu avem legi prea bune in tara asta, cazuistica o arata clar.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Tovarasul):

O sa aiba dosar penal si posibil sa fie trimis in judecata.
N-am de unde sti ce o sa hotarasca instanta de judecata, depinde de mai multe elemente.

| Tovarasul explică (pentru Ioandelasal):

Mi se pare ca oricum e in perioada de proba, el abia iesise de la bulau

| mgtow a răspuns:

Trebe sunat jack norris sal bata altfel politia nu va face nimic

| sierra1 a răspuns:

Nu vă faceți voi singuri dreptate! Mergeți la poliție și expuneți cazul. Se ocupă ei de asta (adică de ăla)

| minrest a răspuns:

Ii faci plangeri, plangerile astea te protejeaza pe viitor. Daca ai vreo proba, martori, faci plangere la politie, iei numar de inregistrare, in trei saptamani trebuie sa iti dea raspuns.

| Diacanu_Andrei_1999 a răspuns:

1)Sa il filmezi cand inceraca sa te bata, scuipe, etc!
2)Sa te duci cu filmare la politie si sa depui plangere!