| Frank51 a întrebat:

Intrebare pentru cine a calatorit recent! Maine dupa-masa voi tranzita Austria, o sa am declaratie de tranzit + adeverinta medicala, mi se mai cere si altceva la vama? Din cate am inteles nu se cere test covid, mersi!

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Iti doresc din inima bafta. Ai mare curaj ca mergi prin Europa in perioada asta. Sa dea Dumnezeu sa nu se lase cu urmari. Uita-te pe site-ul OMS sau la noi pe http://www.cnscbt.ro/. Austria pare sa fie in zona verde si doar daca esti simptomatic esti luat la bani marunti. Parerea mea este ca 70-80% din populatia lumii se va infecta. E o mare porcarie mascata cu dibacie, dar astea-s vremurile.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Ai nevoie de testul covid

| Frank51 explică (pentru DanaDaniellllla):

Stai să ghicesc, ști de la un prieten laughing