| toatenumelesuntluate1 a întrebat:

Salut,

O factura de abonament poate avea scadenta in aceeasi zi cu data emiterii? (reprezinta cost suplimentar trafic date consumate in Elvetia, mai exact 4 mb folositi pe Facebook, la 17EUR/mb)
Mentionez ca facuta celor 4 mb de date folositi este diferita de factura normala care include cablu, net fix si abonamentul telefonului cu pricina. Aia a fost emisa separat, cu scadenta normala.

Multumesc,

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu poate avea scadenta in ziua emiterii. Scadenta unei facturi nu poate fi sub 30 zile de la emitere. Suna la ei si lamureste. Daca nu se rezolva plateste si treci la RDS-RCS. Ai net nelimitat.

| toatenumelesuntluate1 explică (pentru Salontanul):

Pai de la digi e factura. Si nu m-am inteles cu ei la telefon sau in punctele lor unde e vesnic coada. Nu mi se pare normal sau legal ca o factura sa fie scadenta in aceeasi zi. Sunt curios daca o pot ataca cumva in instanta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru toatenumelesuntluate1):

Pune intrebarea aici: http://www.avocatnet.ro/
Fa-ti un cont gratuit si intreaba. Mai este aici pe net un jurist: Ioandelasal.
http://www.tpu.ro/utilizator/scyw Trimite-i un mesaj.