| catalin542000 a întrebat:

Salut. Ma gândesc sa iau un telefon la abonament. Întrebarea este, la prețul pe luna al ratei telefonului întra și prețul abonamentului sau este separat.
Spre exemplu prețul telefonului este de 5500lei, rata ar fi de 231lei cu abonament 8 nelimitat.

231lei pe luna reprezinta rata telefonului + abonamentul sau este doar rata telefonului iar abonamentul este separat, ceea ce ar însemna o rata totala de pana în 300lel?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi cat este pretul abonamentului lunar. La el se adauga rata lunara a telefonului. Clar.

| Anderi0102 a răspuns:

Pai, sa spunem, tu ai un telefon care in rate costa 15 lei iar abonamentul este de 8 euro, deci tu vei plati 65 de lei pentru tot, abonamentul telefonului intra in același contract cu abonamentul pe cartelă, deci plătești de odată tot nu plătești separat așa este la Orange România nu știu cum este la alte rețele de telecomunicații, sper că te-am ajutat!