| ma3ryian a întrebat:

Salut,
Saptamana viitoare voi aduce un cap de tir hidramat din Slovacia in Romania. Cum se verifica uleiul la motor, apa. Nu am mai condus cap de tir. Cum se platesc autostrazile in Slovacia in Ungaria? Multumesc.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine stai linistit. Indiferent de masina, motorul are acelasi principiu de functionare. Daca pui asemenea intrebare, mai bine adu-ti o trotinetă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa aduci un cap de tir presupune sa fii sofer profesionist. Astfem de intrebari pune un sofer profesionist?

| ma3ryian explică (pentru suntserios):

Am lucrat doar pe camion si semiremorca ansalblu suedez. Nu am mai condus niciodata ansamblu cap tractor si semiremorca. Nu am experienta pe cap tractor. De asta am si intrebat cum se platesc taxele pe Slovacia si Ungaria, cum se verifica nivelul de ulei si apa ( antigel ). Chiar nu stiu.

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai spune "Săptămâna viitoare trebuie să operez un pacient pentru o malformație congenitală a inimii. Știe cineva unde este inima și cu ce pot să-l tai?"

| Goete a răspuns:

Daca intrebi cum se verifica uleiul si "APA"? - Cred ca nu ai mai condus nimic cu motor termic.