| Utilizator1920 a întrebat:

Salut, se poate obtine cetatenie pentru Emiratele Arabe Unite? Abu Dhabi, Qatar..etc. Daca da, cum?

2 răspunsuri:
| theforceofgood a răspuns:

O variantă ar fi să te căsătoreşti cu un cetățean arab.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo nu se acordă cetățenie ușor, cetățeni sunt cei ce s-au născut acolo, sau prin căsătorie. Dacă ai bani să îți cumperi un apartament de mulți bani să zicem 1 milion $ vei primi o reședință pe termen lung. La fel, dacă muncești acolo în post important, drept de reședință pe termen lung. Toți ceilalți, și sunt acolo cu milioanele, permis de muncă cu durată limitată.