| dodocioan a întrebat:

Salut, stie cineva cam cat dureaza pana imi ajunge permisul de conducere daca l-am preschimbat din permis german in romanesc, am primit dovada 30 de zile iar pe dovada nu am seria lui sa pot verifica online, stiu ca probabil va trebui sa fie verificat mai intai si o sa dureze putin mai mult. Dar poate a mai schimbat cineva recent in aceleasi conditii din german in romanesc si imi poate spune cam cat a durat la el/ea.

Multumesc!

1 răspuns:
| MadalinDragos a răspuns:

Permisul meu, dupa ce l-am schimbat din englezesc in romanesc, mi s-a spus ca va ajunge dupa o saptamana. Si am cerut sa il ridic de la sectia de politie si NU sa îmi fie trimis prin posta acasa. Cand au colete pentru ei, posta se misca mai bine, cand e pentru o persoana civila, se mai taraganeaza lucrurile. Dar, am fost la politie sa incerc, dupa 4 zile si ajunsese deja. Daca tu ai cerut sa iti vina acasa,... poate dura perioada pe care ti-au spus-o ei