| Anonim420420 a întrebat:

Salut. Sunt cadru militar, sunt cu serviciul in alt judet decat cel de domiciuliu. Primesc bani la chirie in acest moment. Întrebarea mea este. Daca ma transfer in judetul unde stau la parintii mei voi beneficia de bani pentru programul "Prima casa" daca vreau sa-mi iau casa în judetul unde stau la parinti?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Banca trebuie să fie convinsă să te crediteze, aici sunt detaliile despre cum și ce

https://financer.com/ro/wiki/prima-casa/

| Anonim420420 explică (pentru sierra1):

Nu ai inteles intrebarea. Nu este problema de finantare din partea bancii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim420420):

Pai de ce nu pui intrebarea asta la HR/contabilitate la unitatea unde lucrezi?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca vei putea beneficia, bineinteles daca indeplinesti conditiile de acordare.

| Saiko93 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu cred ca intreaba daca isi pierde micul ajutor din partea armatei de efectueaza "prima casa"

| dinaprilie a răspuns:

Nu ti-e rusine sa pui astfel de intrebari la valoarea ta de cadru militar domnule soldatel?

| NunuNini a răspuns:

Da, dar pierzi banii de chirie.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Anonim420420):

Ideea e că un credit, te urmează (oriunde) unde mergi

| sierra1 a răspuns (pentru Saiko93):

Ar trebui să nu credem noi ce vrea să zică întrebătorul ci să-ți rafineze el exprimarea

| Saiko93 a răspuns (pentru sierra1):

Daca esti de alta etnie Nu e vina mea Sunt roman alb laughing nu stiu de tine