| ChiarEu2 a întrebat:

Sunt nou in ale afacerii, dar totul se invata!
Ma intereseaza ce acte imi sunt necesare pentru deschiderea unei "tarabe" (activitati fotografice) stradale (gen cum sunt cei cu tarabe cu martisoare, in centrul orasului sau la zilele orasului, ca de exemplu).
Imi trebuie neaparat firma (SRL, PFA, II, etc.) sau trebuie intocmite doar niste acte la primarie?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Orice activitate economica o desfasori trebuie sa fie pe persoana juridica. firma sau pfa. in cazult tau probabil pfa.