| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Tocmai ce mi-am luat teapa.
Am gasit un tip pe olx care facea schimb(el avea laptop,si eu telefon)pana la urma m-a convis sa trimit eu primul.Dupa ce a ajuns telefonul la el nu am mai dat de el. Ulterior am aflat ca toate datele pe care am trimis telefonul(aresa,nume,nr telefon, ce era prepaid)erau "false". Locatia era pusa la un restaurant, ce pot face in acest caz? Sau nu mai e nimic de facut?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu va invatati minte niciodata ca pe OLX va luati țepe.
Nu esti singurul care pateste asta. Chiar asa de fraier ai fost sa crezi ca un laptop echivaleaza cu un telefon?

| Tudor713 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai laptopul era mai scump, inca trebuia sa-i dau diferent, deci am ce face sau imi pierd timpul la politie?

| darrio2007 a răspuns (pentru Tudor713):

Iti cam pierzi timpul. Cel care ti-a tras teapa s-a asigurat dinainte sa nu poata fi depistat. Asta e.

| darrio2007 a răspuns (pentru Tudor713):

A fost totusi fraier, trebuia sa astepte sa ii dai si diferenta. Oricum, daca nu a facut-o, s-a multumit doar cu telefonul.
Iti urez spor la OLX!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu stiu daca se poate numi inselaciune... ca practic i-ai donat telefonul. Adica mna...tu poti incerca o plangere la politie, dar ma indoiesc ca va face cineva ceva

| oglindasultanului a răspuns:

Contactezi adminii de la website si firma care i l-a trimis. Dar nu cred ca s-a intamplat asa ceva. Deci datele tale au fost inlocuite? Si datele lui unde sunt ascunse?

| nevermatch a răspuns:

Bună, evident că este înșelăciune, chiar una în formă agravată. Fă-i plângere penală.