| Golden09 a întrebat:

Salut TPU! Am belito. Am mers cu prietenii si am luat bricheta si spray si am dat foc. M-a vazut aia de la magazin cu bricheta la mine si cu sprayul la unu. S-a uitat urat la noi, a scos telefonul' si in timp ce se uita la noi vorbea la telefon, parca ne descria la politie.
Ce pedeapsa se ia daca te prinde politia ca ai facut asta? Mentionez ca sunt minor

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Daca nu ai ars nimic nici macar nu vine politia. Si daca ardeai ceva nu prea se deranjau, depinde de valoarea pagubei.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Acel "parcă..." nu e o certitudine. Poate că ai imaginația bogată. Fiind surprins asupra unui act de teribilism, ți-ai imaginat ce e mai rău. Dar poate că ea vorbea cu soacră-sa și tu îți imaginai că te privește cu ură, pe tine/pe voi. : ))

| OldSoul a răspuns:

Nu ai ce sa patesti, stai calm.

| AFR81 a răspuns:

Nu patesti mai nimic. Stai linistit.