| Razvan_Tudor_1986 a întrebat:

am o intrebare: ani de scoala facuti in Anglia se repeta in Romania? de exemplu un copil este in clasa a9-a si este plecat in Anglia. el a facut o clasa acolo, si familia se intoarce in Romania. in acest caz, anii de scoala se repeta, nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu neaparat, depinde de echivalarea care se va face in Romania, de catre Centrul National de Recunoastere si Echivalare a Diplomelor (CNRED) din subordinea MECTS.

2 răspunsuri:
| Puscasu a răspuns:

Depinde.Daca orele de studii din Anglia coincid catusi de cat cu orele din Romania si daca crezi ca poti sa reusesti cu materia si sa iti ajungi colegii din urma poti sa faci clasele in continuare. Spre exemplu eu am o colega care a plecat in clasa a-6-a in Spania si s-a intors in clasa a-9-a.A vazut ca nu se descurca la liceu si a hotarat sa repete clasa a-8-a.

Răspuns utilizator avertizat