| IancuIonut2003 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare care ma frământă demult, ce medie la purtare imi trebuie ca să intru la politia de Frontieră? Cred ca o sa imi scada media la purtare din cauza absențelor, pentru 4 zile lipsite la scoala
imi strica visul si viitorul,si daca o sa o am scazuta ce pot face sa intru la politia de frontiera? Va rog un raspuns cat mai repede, multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media generala la purtare a anilor de liceu trebuie sa fie de cel putin 9. Nu conteaza o medie semestriala sau anuala, daca media celor 4 ani de liceu este de cel putin 9.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Minimum 9. Citeste aici: http://bit.ly/2Jg0pO0

| chuckmanson a răspuns:

Minim 9