| GigelMuschi a întrebat:

Buna sunt pe clasa a 9 a si am vreo 40 de absente se poate sa-mi scada media la purtare din cauza absentelor?

16 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca nu duci motivare, da, se scade. Din cate stiu eu, cam la 20 de absente nemotivate se scade un punct(nu stiu sigur daca e chiar asa). La 40 sigur.Depinde si de diriginte cat este de intelegator si daca vrea sa iti mai motiveze dintre ele.

| Marii a răspuns:

Da. 10 absente inseamna 1pct scazut la purtare. Adu scutire.happy

| Derye a răspuns:

Daca ai 20 de absente pe un semestru sau 30% din totalul orelor la o singura materie ai puncte scazute la purtare si primesti preaviz ca te exmatriculeaza.

Bafta!

| mcrenma a răspuns:

Da se poate sa iti scada media. De exemplu la mine la liceu, daca ai 10 absente nemotivate ai un punct scazut la purtare.

| alinutzacodruta a răspuns:

In mod normal ar trebui sa-ti scada 4 puncte la purtare sau sa primesti preaviz de exmatriculare. dar stai linistit esti bobocel si nu te exmatriculeaza big grin trebuie sa ai 10 clase facute tongue si acum depinde si de diriginte daca iti scade nota la purtare sau nu. avand in vedere ca esti in clasa a9a te mai iarta tongue

Totusi ca sa nu ai asa multe absente fa-ti cateva scutiri de mana de la parinti (pe care normal, le faci tu big grin ) si cam atat tongue

| m4them4tic a răspuns:

Da.Eu toata perioada liceului am avut minim un punct scazut din cauza absentelor.

| Cretzule a răspuns:

Eu cand eram in clasa a-5-a am avut 50 si am adus scutire si mi-a scazut doar un pct. dar m-am potolit.

| elena_2558 a răspuns:

Din cate stiu eu da...si eu am niste colegi care au 60 de absente... le-a scazut puncte la purate HOO sa nu-ti mai zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Fa rost de o scutire, 2, 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa ca eu eram mai absent ca tine, de cateva ori mai multlaughing Si nu am avut nici un punct scazut; aduceam scutiri medicale, cu toate ca nu aveam nicio problema de santate. Dar faceam absentele cu zilele, nu cu orele.
Scria tata la scutiri...
Vorbeste cu diriginta, mai motiveaza si ea, mai aduci si tu scutiri, ai scapathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 sau 20 de absente se scade un punct! depinde la ce liceu estihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa vad cum se face scutirile de mana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca o sa-ti scada 4 pentru la purtare. o sa-ti scada 1 sau2 maxim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde si de diriginte daca ai unul bun ai scapat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de dirigintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fa rost de o scutire ca daca ai mai putin de 6 ramai