Întrebare recomandată | alexTheRock a întrebat:

am si eu o intrebare, daca am permisul de conducere suspendat (cat. B) pot sa dau de cat. A1 intre timp? Ma refer inainte sa primesc B ul inapoi. Vreau doar raspunsuri de la cei care stiu ce vorbesc, multumesc anticipat. Fundaa, dau si de aia.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Codul rutier prevede ca se suspenda DREPTUL DE A CONDUCE si nu permisul, astfel ca nu cred ca poti conduce ceva in perioada de suspendare, cel putin asta este interpretarea mea. Pentru o interpretare oficiala adreseaza-te politiei rutiere.

1 răspuns:
| Alexandru_Baluta_1986 a răspuns:

Atat timp cat ai permisul suspendat conform codului rutier din RO mai poti conduce nici o alta categorie si nici sa faci scoala sau sa susti exemen in vederea obtinerii unei noi categori.