| Nustiunumelemeu a întrebat:

Am o întrebare mai ciudata și sper ca cineva sa știe răspunsul. Deci locuiesc in Germania și mi-a fost suspendat permisul de conducere și vreau sa știu dacă as avea un alt permis cu alta serie, pe teritoriul Germaniei mi-ar apărea ca pot conducere regulamentar și permisul este bun? Fără sa judecați! Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu exact cum este in Germania dar in Romania este interzis a detine 2 permise de conducere, chiar daca ar fi fost obtinute legal.
Nu stiu cum ai putea avea un al doilea permis de conducere legal. In orice caz nu ar avea cum sa apara ca permisul de conducere este legal si nu un fals si nu poti conduce legal cu un permis fals.

| Nustiunumelemeu explică (pentru Ioandelasal):

Mai sunt băieți care fac permise intr-un fel legale care se afla in baza de date doar ca au alt cod de identitate. Legal nu e. Dar ma gândeam ca poate știe cineva răspunsul.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai putea sa detii 2 permise?

| sierra1 a răspuns:

Nu mami, nu! ești in Germania nu in Antananarivo