| alexmason a întrebat:

Cand afli la ce clasa ai fost repartizat?
Dupa consiliul profesoral de la liceul unde vrei sa te muti sau dupa ce treci de examenele de diferenta?
Eu am avut media generala 8.94 si am decis sa ma transfer la alt liceu la profilul mate-info unde ultima medie de admitere a fost 7.71, la ce clasa credeti ca o sa fiu repartizat?
Eu as dori la B pentru ca cunosc mai multi elevi acolo si maximul pe clasa este de 30 de elevi, iar la aceasta clasa sunt 25.
P.s imi puteti da un link cu rezultatele de la Evaluarea Nationala 2015 din judetul Dambovita?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa fii repartizat intr-o clasa mai inainte de sustinerea examenelor de diferenta, depinde cand se vor tine acestea, dupa cum hotaraste conducerea liceului. Daca se tin inainte de inceperea cursurilor vei fi repartizat dupa examene, daca se tin dupa vei fi repartizat inainte.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi repartizat in clasa cu 25 de elevi, la cealalta s-ar depasi numarul maxim de elevi, acesta fiind de 30 de elevi.

| alexmason explică (pentru Ioandelasal):

Doamne ajuta happy

| alexmason explică (pentru Ioandelasal):

Dar stii cumva cand o sa aflu clasa la care am fost repartizat?
Peste cateva zile este consiliul de administratie al liceului la care vreau sa ma mut, dupa ce se termina consiliul o sa aflu la ce clasa am fost repartizat sau dupa ce trec de examenele de diferenta?

| alexmason explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru ajutor

| Ioandelasal a răspuns (pentru alexmason):

Poti sa fii repartizat intr-o clasa mai inainte de sustinerea examenelor de diferenta, depinde cand se vor tine acestea, dupa cum hotaraste conducerea liceului. Daca se tin inainte de inceperea cursurilor vei fi repartizat dupa examene, daca se tin dupa vei fi repartizat inainte.