| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Ce certificat sau act imi trebuie pentru a-mi caza cainele la hotel cu mine? Si mai ales de unde iau acel certificat?

Răspuns Câştigător
| Roibu a răspuns:

Buna!
Pentru cazare iti va trebui un certificat care sa ateste catelusul tau are vaccinuriile facute toate si la impul lor, ca nu are, purici, paduchi, capuse si sa nu aiba vreun virus viral ori virusi care se transmit prin Aer.
Acel Carnet de Sanatate il pot lua de la un Medic Veterinar.
Carnetu-l de Sanatate se poate elibera de catre orice Medic veterniar indiferent de Sector. Adica nu este obligatoriu de ex locuiesti in sect1 acolo sa si faci carnetul

1 răspuns:
| InTeReSsUl04444 explică:

Aaa... mersi...Poi eu am carnet la catel da credeam k e numai pentru vaccinuri nu si pentru atestarea cand te cazezi la hotel!