| Polistfever a întrebat:

ce se intmpla daca faci video-uri cu jocuri piratate pe Youtube?

Răspuns Câştigător
| TheCrusader a răspuns:

Nimic, nici nu iti poti da seama daca ai cumarat jocul sau nu.
Dar nu mai pirata, nu este fair play pentru cei ce au facut jocul.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca incalci legislatia privind drepturile de autor si conexe.
In cel mai bun caz se va sterge continutul postat de tine, in cel mai rau caz vei fi acuzat de piraterie si poti fi condamnat penal. De asemenea detinatorii drepeturilor de autor sau conexe iti pot cere despagubiri, acestea pot fi sume mari.