Întrebare recomandată | CosminC86 a întrebat:

Daca v-ar intreba daca sunteti de acord cu pedeapsa cu moartea pentru proxeneti/ucigasi sau traficanti de droguri, ati fi de acord?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Pentru proxeneţi da. Pentru traficaţii de droguri nu. Doar nu baga nimănui droguri cu forţa, cumperi doar dacă vrei.

56 răspunsuri:
| LiviuTPU99 a răspuns:

Da as fi de acord la violatori de gravide si copii dar nu orice moarte...una cu chinuri devil

| AndreeaCF a răspuns:

Pentru toti cei descrisi nu...inchisorile noastre sunt (inca) destul de dure si o inchisoare pe viata va fi mai mult decat suficient, dar in schimp pentru pedofili si violatori, i-as castra asa cum fac polonezii. happy

| 112garcea a răspuns:

Da

| Annonnymous a răspuns:

Pedeaspsa cu moartea a fost scoasa din uz deoarece este contra principiilor umane! Cum stiti nimeni nu ne poate lua viata! Asa ca nu are rost sa fie discutata intrebarea asta! Daca te referi ca de ce au dreptul kilerii sa ucida atunci te gresesti ei nu au dreptul de aceia si sunt condamnati la inchisoare sau alte torturi!

| teocica a răspuns:

La ucigasi da SA FIE SCHINGIUITI devil

| Anby a răspuns:

In mod normal, da.Dar tindand cont de cum este sistemul juritic romanesc ...probabil ca numai inocentii ar fi condamnati.Asa ca, mai bine nu.

| ovidiuru a răspuns:

EU unul nu sunt de acord cu moartea chiar daca cineva ar fi ucis-o de exemplu pe Bianca Dragusanu ( din contra Iasi multumii laughing ]
Adica oamenii ce cred? daca eu omor pe cineva si ceilalti ma ucid pe mine persoana la care i-am dat headshot se intoarce la viata? Sa il pedepsesti da se cuvine dar sa il omori nu mi se pare corect.
Adica tu crezi cu ajutorul lui dumnezeu ca nu ai voie sa ii iei altcuiva viata dar in acelasi timp cum a facut el o faci si tu? Asta ar insemna ca si tu esti criminal. pentru dumnezeu nu conteaza daca era vinovat sau nu din punctul lui de vedere tot rau mare este!

| Ovidiu34149 a răspuns:

Partial

| Motanime a răspuns:

Eu cred ca cel ce omoara trebuie si el la randul sau sa fie omorat!

| MarinelTimidul a răspuns:

Eu sunt de acord cu legalizarea acestor meserii deoarece eu sunt si proxenet si traficant de droguri in acelasi timp
Apropo proxenet nu este sinonim cu ucigas, analfabetule! Deci sa nu ma faci tu pe mine ucigas ca ma simt jignit, ai inteles?

| ChokoX3 a răspuns:

Eu as fii de acord numai pentru ucigasi. Traficantii ar trebui doar spalati pe creier.

| Alpha11 a răspuns:

In unele cazuri da. dar sunt si exceptii

| Narkys a răspuns:

Multi dintre voi nu cred ca ganditi. Sunt curios cati dintre voi ar indrepta degetul spre un cunoscut si ar spune "tu trebuie sa mori ". Si mai ales cine suntem noi sa decidem astfel de condamne. Exista pedepse cu inchisoare, inchisoare pe viata cat despre pedeapsa totala nu avem dreptul de a decide noi exista un Dumnezeu. Parerea mea!

| MarinelTimidul a răspuns (pentru Narkys):

In SUA exista si sentinta la moarte daca nu stiai...

| ajutorrrrrrr a răspuns:

DAaaa!

| WITCHgirl a răspuns:

Eu nu as fi de acord cu o astfel de pedeapsa, pentru astfel de persoane exista inchisoarea si, daca vei face si tu vreo boacana vei fi de acord sa mori?

| CosminC86 explică (pentru WITCHgirl):

Exista inchisoare, exact asa cum sta si nastase in inchisoare. Are acces la net, are televizor, nu-l pune la munca etc...
Oricum am pus intrebarea doar sa vad cam ce mentalitati au dragii mei compatrioti happy

| FerenczFulop a răspuns:

Noi oameni nu ar trebui sa ne credem Dumnezeu si sa luam vieti orice ar face cei cu pricina.

| ForeverFree a răspuns:

Nu... sunt de parere ca oricine are dreptul la viata, desi unii au luat viata altora

| nike2001 a răspuns:

Nu deoarece este cel mai mare pacat daca iti alegi cind o sa mori

| alllissssa a răspuns:

Pentru lucrurile facute de ei, da,
dar gandeste-te ca poate au o familie care ar suferi...mai bine este sa stea in inchisoare, de abia au timp sa se gandeasca la ce au facutlaughing

| biaioana a răspuns:

Da da da da!

| Alition_7236 a răspuns:

In nici un caz! Nu suntem noi pusi de D-zeu sa alegem cine moare si cine traieste! Daca prin absurd este cineva acuzat pe nedrept sa fie ucis?! Nu! In nici un caz!