| Drsss a întrebat:

Ati fi de acord sa se reintroduca pedeapsa cu moartea?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu, scăpa prea ușor. Sa înfunde pușcăria în timp ce sunt puși și la munca acolo ca să nu mănânce degeaba pe banii noștri

| J0B0MAT a răspuns:

Fiecare să fie pedepsit exact după fapta lui.A omorât, să fie omorât, a violat să fie violat, a torturat să fie torturat.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu! Pentru ca s-ar putea prin mărturie mincinoasa unii sa fie condamnați pe nedrept, dar daca aceștia vor fi pedepsiți cu închisoarea in acest timp se poate afla adevărul si vor fi eliberati, dar daca vor murii la ce bun ca vor fi reabilitati după moarte?

| deeeaqq a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si da, si nu.
De ce da? Pentru ca oamenii s-ar mai abtine de la infractiuni, crime.
De ce nu? E pacat sa iei viata cuiva. Oricat rau ar fi facut, poate mai are sansa sa se indrepte.

| Drsss explică (pentru anonim_4396):

Eu nu le-as mai da a 2a sansa la criminali, pedofili, violatori etc. Nu merita, pentru ca atunci cand or sa iasa or sa continuie iar si iar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drsss):

Pai nu. sa ii condamni pe viata in inchisoare. Dar nu neaparat sa le tai beregata, sau sa ii prajesti pe un scaun electric.